Magnussen o Vettelovi: Bolo pekné, že bol fér

31. august 2016 at 14:48 | kaja, zdroj: autosport.com |  Sebastian Vettel

Sebastian Vettel si myslí, že stevardi by sa mali vyhýbať udeľovaniu trestov za bránenie a namiesto toho by mali nechať pilotov, aby si to vyriešili medzi sebou. Práve pilot Ferrari sa sťažoval v tímovom rádiu počas záverečnéjo tréningu na Kevina Magnussena (video TU!), ktorý mu blokoval cestu. "To je idiot. Videli ste to. Je to tréning. Volá sa to tréning, koho to se*e?"

Obaja jazdci boli za tento incident predvolaní pred komisárov a po vypočutí si oboch sa rozhodli na tom, že ani jeden z nich nebude potrestaný, s čím Vettel súhlasil.

Vettel hovorí: "Šli sme za komisármi, pozreli sme sa na to a bolo to v poriadku. Spočiatku som z jeho pohybom nebol spokojný, ale porozprávali sme sa o tom a myslím, že to je spôsob, akým by sme to mali riešiť. Nemyslím si, že penalizácia je vhodná reakcia."

"Chcete mať čisté kolo, nechcete byť v premávke, keď začínate svoje kolo, obzvlášť na tratiach ako je Spa. Niekedy sú tu situácie, keď chcú ísť obaja jazdci po rovnakom kuse asfaltu a môžete hovoriť o bránení. Ale vo všeobecnosti nie som fanúšikom udeľovania penalizícií, myslím, že by ste nás mali nechať na pokoji, aby sme si to vyriešili medzi sebou. A ak nie ste spokojný, je len na nás, aby sme šli za tým druhým a hovorili o tom. A v tomto prípade sme sa s Kevinom stretli u komisárov a hovorili o tom. A je to v poriadku."

Magnussen s Vettelom súhlasí: "Nikto nevyšiel mimo trať a nebol tu žiadny kontakt, nechal som mu miesto. V tom čase sa hneval, ale keď sme hovorili s komisármi, bol veľmi pokojný. Vlastne povedal, že si nemyslí, že by tu mali byť nejaké penalizácie. Bolo pekné od neho, že bol fér. Ubezpečím sa, že na budúce odvediem lepšiu prácu pri zanechaní medzery."

Videá: Prvé víťazstvo Vettela v F1

31. august 2016 at 12:44 | kaja |  Videos
Pre Seba je Veľká cena Talianska špeciálna z dvoch dôvodov: po prvé kvôli tomu, že sú to domáce preteky pre Ferrari, ale jednak aj kvôli tomu, že tu získal svoje úplne prvé víťazstvo vo svojej kariére v F1 v Monze 2008 s tímom Toro Rosso. Počas toho závodného víkendu prekonal hneď niekoľko rekordov: stal sa najmladším pilotom, ktorý kedy získal pole position, najmladším pilotom, ktorý viedol a vyhral preteky (tento rekord prekonal Max Verstappen tento rok v Španielsku) a pilotom, ktorému sa ako jedinému podarilo získať víťazstvo s tímom Toro Rosso. Sám Seb hovorí, že toto víťazstvo je pre neho jedno z najlepších, respektíve najlepšie.

Položte Sebovi otázku

31. august 2016 at 12:31 | kaja, zdroj: twitter/ScuderiaFerrari |  News
Seb sa zajtra v Miláne spolu s Kimim Raikkonenom a Mauriziom Arrivabenem zúčastní Meet & Greet Ferrari, kde bude odpovedať na otázky od fanúšikov. Možnosť na zodpovedanie však nebudú mať len prítomní fanúšikovia, ale tiež môžete Sebovi položiť otázku aj vy, na ktorú potom Seb odpovie zajtra live. Ak sa teda chcete Seba na niečo opýtať, musíte mať twitter a s otázkou použiť hashtag #SFMeets.

Seb bude budúci týždeň opäť testovať pneumatiky pre rok 2017

31. august 2016 at 9:05 | kaja, zdroj: twitter/Gianludale27 |  News

Ferrari potvrdilo, že Seb sa opäť budúci týždeň zúčastní testov pneumatík Pirelli pre sezónu 2017 na trati v Barcelone. Testy sa budú konať v utorok a stredu, respektíve 6. - 7.9. 2016. Prvých testov pneumatík pre sezónu 2017 sa Seb zúčastnil ešte na začiatku augusta na trati vo Fiorane, kde testoval pneumatiky do dažďa. Vyhodnotenie prvých testov si môžete prečítať TU!

Mini Drivers Belgicko 2016

31. august 2016 at 8:51 | kaja |  Mini Drivers

Sebove výsledky z Talianska

30. august 2016 at 17:14 | kaja |  Statistics
Od F1 si neoddýchneme ani túto nedeľu, kedže nás čaká Veľká cena Talianska na okruhu v Monze. Sebove doterajšie výsledky:

30. august 2016 at 9:30 | kaja, zdroj: sport.pravda.sk |  Flashback

Úradujúci majster sveta Formuly 1 Lewis Hamilton triumfoval v nedeľňajšej Veľkej cene Talianska 2015.

Britský jazdec tímu Mercedes štartujúci z pole position dosiahol v dvanástom podujatí minloročného seriálu siedme víťazstvo a celkovo okrúhle 40. v kariére. Hamilton na okruhu v Monze obhájil prvenstvo z roku 2014 a celkovo si tu pripísal už tretie prvenstvo.

Na druhom mieste skončil Sebastian Vettel na monoposte Ferrari. Nemec v nedeľu výkonnostne nestačil na Hamiltona, zaostal za ním až o 25 sekúnd. Štvornásobný šampión sa po prvý raz predstavil pred domácimi fanúšikmi vo farbách Scuderie a pripísal si ôsme pódiové umiestnenie v roku 2015.

Tretie miesto obsadil Felipe Massa z tímu Williams po tom, ako Hamiltonovmu kolegovi Rosbergovi dve kolá pred koncom zhorel motor. Brazílčan získal druhé umiestnenie na stupni víťazov v sezóne, rovnako tretí bol aj v rakúskom Spielbergu.
Rosberg pre vypadnutie prišiel o dôležité body v boji o majstrovský titul, nedokončil vôbec prvé preteky v tomto roku.

Štvrtého klasifikovali Massovho kolegu Valtteriho Bottasa. Napriek pokazenému štartu odjazdil dobré preteky aj Kimi Räikkönen z Ferrari. Fín sa po štarte prepadol až na chvost a pomaly sa predieral dopredu. V cieli mu patrilo 5. miesto.

Na ďalších priečkach skončili jazdci Force Indie Sergio Pérez s Nicom Hülkenbergom. V prvej desiatke sa objavili aj piloti Red Bullu Daniel Ricciardo a Daniil Kvyat, medzi ktorých sa vmestil Marcus Ericsson z tímu Sauber. Preteky nedokončili len jazdci Lotusu Romain Grosjean s Pastorom Maldonadom. V priebežnom poradí viedol Hamilton pred svojím "parťákom" Rosbergom už o 53 bodov.

Räikkönen po zhasnutí červených svetiel zaspal a prepadol sa z druhého na 14. miesto, Hamilton si udržal vedúcu pozíciu pred Vettelom. Mierne klesol aj štvrtý Rosberg. Po desiatich kolách bol Räikkönen už na deviatej priečke, Hamilton mal pred Vettelom náskok 5,7 sekundy.

Priebežne tretí bol Massa. Po zastávkach v boxoch a prezutí na stredné tvrdé zmesi pneumatík sa úradujúci britský majster sveta s prehľadom vrátil na prvé miesto pred Vettela. Tretí už bol Rosberg a za ním dvojica Williamsu Massa s Bottasom. Räikkönena pri vjazde do pit lane skoro zozadu nabral Merhi, ktorý mal veľké problémy s dobrzdením.

Fín sa naďalej predieral štartovým poľom, po dvoch tretinách pretekov mu patrila už siedma pozícia. Rosberg sa pomaly približoval k Vettelovi, desať kôl pred koncom za ním zaostával len o tri sekundy. Tri kolá pred finišom sa ešte Räikkönen dostal pred Péreza na 6. miesto. Krátko na to zhorel Rosbergovi motor a venoval tretiu priečku Massovi. Hamilton si suverénne prišiel po siedme víťazstvo v sezóne.

Vettel po pretekoch povedal: "Bol to neuveriteľný deň, je to najlepšie druhé miesto, aké som kedy vo F1 mal. Ďakujem všetkým Tifosi za to, že mi dnes na pódiu dali tieto emócie: je fantastické vidieť toľko fanúšikov a cítiť tú podporu, ktorú získavame ako tím. Jednoducho to robí naše životy, omnoho viac stojí za to žiť, keď vidíte z pódia toľkých fanúšikov. Z hľadiska emócii je to viac ako víťazstvo. Bol to takmer perfektný deň: Hovorím takmer preto, lebo neviem, čo sa stalo s Kimim na štarte. Je to škoda, pretože verím, že sme dnes mohli mať na pódiu obe autá. Rýchlosť tam bola, bohužiaľ, nestačila na to, aby sme vyhrali, ale robili sme všetko, čo bolo v našich silách. Monza je známa ako silná trať a všetci vieme, aký dominantný tu vlani Mercedes bol. Verím, že chlapci urobili na motore skvelú prácu. Sú tam ale ešte veci, ktoré musíme ešte určite zlepšiť: pôjdeme krok po kroku. Pneumatiky boli počas celého víkendu v poriadku."