Nedeľa v Rusku

30. april 2017 at 20:13 | kaja |  Photos

Gallery link: 2017 > Formula 1 > Nedeľa v Rusku

Massa: Vettel sa naozaj rád sťažuje

30. april 2017 at 20:13 | kaja, zdroj: foxsportsasia.com, crash.net |  Other Reactions

Videá: Rozhovory po pretekoch v Rusku

30. april 2017 at 20:02 | kaja |  Videos

30. april 2017 at 17:26 | kaja |  Videos
Adami: "P2, Sebastian, P2. Silné preteky. Dobrá práca."
Seb: "Auto dnes bolo dobré. Grazie a tutti, grande lavoro."

Vettel: Úžasný prvý stint vyhral Bottasovi preteky

30. april 2017 at 17:14 | kaja, zdroj: motorsport.com |  Reactions After the Race, Qualifying, Free Practice

Sebastian Vettel hovorí, že "úžasný" prvý stint bol kľúčový pre Valtteriho Bottasa, ktorý si vo Veľkej cene Ruska zapísal svoje prvé víťazstvo. Bottas štartoval z tretieho miesta, ale po druhej zákrute už viedol, keď sa mu podarilo dostať cez Kimiho Raikkonena a Sebastiana Vettela.

Po odchode safety caru sa mu rovnako tak podarilo ostať vo vedení, pričom si vybudoval náskok 5,5 sekundy. Na konci musel s Vettelom bojovať o udržanie pozícii, ale nakoniec sa mu podarilo dôjsť do ciela s 0,6s náskokom.

"Náš štart sa pravdepodobne zhodoval so štartom Valtteriho. Možno, že získal trochu väčšiu rýchlosť. Ja som sa bránil po vnútornej strane, ale keď sme sa dostali do brzdnej zóny, dostal sa predo mňa a zavrel za mnou dvere. A v tomto bode už mal vyhraté preteky a potom mal úžasný prvý stint - nepodarilo sa mi ho držať. Dnes to boli Valtteriho preteky, odjazdil neuveriteľné preteky, mal neuveriteľné tempo. Zaslúžil si vyhrať, pretože jazdil lepšie než my ostatní."

Vettel sa dostal do rozmedzia DRS v závere pretekov, ale nedostal žiadnu príležitosť na predbehnutie, pretože sa mu do cesty dostal o kolo pozadu Felipe Massa. Massa sa posunul do štvrtej zákruty, ale Vettel sa mu musel vyhnúť pri výjazde z tretej zákruty.

Vettel sa na Massu sťažoval v tímovom rádiu, ale keď sa ho na tento incident opýtali na pódiu, bol omnoho pokojnejší: "Skúšal som všetko, aby som Valtteriho dobehol a myslel som si, že tam bude nejaká príležitosť. Bol som si istý tým, že sa uhne v tretej zákrute. Ale už na tom nezáleží."

30. april 2017 at 16:45 | kaja |  Funny Pictures
Seb počas dnešnej tlačovky po pretekoch v Rusku s banánom v ruke (a v ústach) :D

Animácie č.262

30. april 2017 at 16:23 | kaja |  Animations
Seb a Kimi počas rozhovoru s Vladimirom Putinom v miestnosti pred udeľovaním cien na pódiu v Rusku.

30. april 2017 at 16:14 | kaja |  Videos
Seb ukázal Felipe Massovi prostredník potom, ako spolu takmer kolidovali v predposlednom kole. Dodám len, že Massa bol o kolo späť a Seb bojoval s Bottasom o prvé miesto...

V Rusku vyhral Bottas, Seb druhý

30. april 2017 at 15:48 | kaja, zdroj: F1.sk |  Race Results
Valtteri Bottas v Soči potvrdil, že tento okruh mu náramne sedí: mal výborný štart, vďaka ktorému sa dostal do čela a prvé miesto už nikomu nepustil. V závere sa na neho Sebastian Vettel síce dosť tlačil, ale k útoku neprišlo.

Vettel na svoju snahu napokon takmer doplatil, pretože v poslednom kole sa dostal do problému s Felipem Massom. Napokon to však ustál a teší sa z osemnástich bodov, vďaka ktorým si svoj majstrovský náskok pred Lewisom Hamiltonom zveľadil na trinásť bodov. Tretí skončil Vettelov kolega z Ferrari Kimi Räikkönen.

Spomínanému Hamiltonovi sa nedarilo a sám svojmu slabému tempu nerozumel. Cez tímové rádio sa viackrát snažil zistiť, čo sa to deje, ale nepomohlo. Musel prehltnúť trpkú pilulku a napokon sa uspokojiť so štvrtou priečkou.

Ako piaty prišiel do cieľa Max Verstappen, ktorý to zvládol aj napriek problémom s vodným čerpadlom. Pred pretekmi nebolo isté, či do nich napokon vôbec nastúpi, ale Red Bull uplatnil núdzové riešenie a vyšlo to. Druhý pretekár tohto tímu Daniel Ricciardo vypadol pre problémy s prehrievaním bŕzd.

Z veľmi pekného šiesteho a siedmeho miesta sa môžu tešiť vo Force Indii: Sergio Pérez bol o niečo lepší ako Esteban Ocon, ale obaja bodovali vo všetkých štyroch doterajších podujatiach!

Z posledných troch bodovaných miest sa tešia Nico Hülkenberg (Renault), Felipe Massa (Williams) a Carlos Sainz (Toro Rosso).
Najbližšia veľká cena sa uskutoční o dva týždne v Španielsku.

30. april 2017 at 13:00 | kaja |  Photos
Aktuálne v Rusku prebieha tradičné drivers parade, preteky sa začínajú o 14:00 hod. Seb dnes štartuje z pole position, jeho doterajšie výsledky na okruhu v Soči si môžete pozrieť TU!