V prvom tréningu v Británii najrýchlejší Bottas, Seb šiesty

14. july 2017 at 11:46 | kaja, zdroj: F1.sk |  Free Practice Results
Zdá sa, že Valtteri Bottas si víťaznú vlnu, na ktorú nastúpil v Rakúsku, preniesol aj do Silverstone. V úvodnom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Veľkej Británie bol totiž s časom 1:29,106s najrýchlejší a svojho kolegu z Mercedesu Lewisa Hamiltona predstihol o 78 tisícin sekundy. Obaja títo pretekári boli rýchlejší ako najrýchlejšie časy minuloročného súťažného víkendu, takže na to pekne šliapli už od samého začiatku.

Bottas a Hamilton ťažili aj z nových motorov, ktoré v Silverstone dostali, ale rovnakú výhodu mali aj pretekári Ferrari. Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel však na tom zatiaľ neboli príliš dobre a s vyše sekundovou stratou im patrila len piata a šiesta priečka. Pred nich sa dostali obaja zástupcovia Red Bullu Max Verstappen a Daniel Ricciardo.

Do top 10 sa pomestili aj Daniil Kvjat (Toro Rosso), Fernando Alonso (McLaren), Felipe Massa (Williams) a Stoffel Vandoorne (McLaren). Z tohto pohľadu sa zdá, že motor tretej špecifikácie z dielne Hondy nebude zlý. Alonso a Vandoorne to naznačovali už aj na Red Bull Ringu.

Negatívnym prekvapením sú doposiaľ výkony pretekárov Renaultu, ktorí zaostali o vyše tri sekundy. Posledné dve miesta patrili jazdcom Sauberu, ktorý boli až na hrane priepastnej štvorsekundovej straty.

Druhý voľný tréning sa začne o 14.00 h nášho času.