September 2017

Sebastian Vettel má povolení závodit

30. september 2017 at 20:39 | Klára, zdroj tumblr/inapoiinviitor |  Sebastian Vettel
Komisaři obdrželi požadavek od Scuderia Ferrari, aby mohlo vozidlo číslo 5 závodit i bez stanovení času v kvalifikaci.

Dále se píše, že komisaři udělují povolení závodit vozidlu 5 Sebastiana Vettela, jelikož řidič dokázal nastavit uspokojivé časy v trénincích.

Toto Wolff soucítí s Vettelem a Ferrari po kvalifikaci v Malajsii

30. september 2017 at 20:20 | Klára, zdroj autosport.com |  Other Reactions

Týmový ředitel Mercdesu Toto Wolff, soucítí se Sebastianem Vettelem, hlavním rivalem Lewise Hamiltona. Je mu líto, že musí Němec už druhým závodem nešťastně trpět.

Vettel bude v Malajsii začínat z poslední pozice, zatímco jeho rival Hamilton získal pole position.

Tato situace nastala po závodě v Singapuru, kde byl Vettel součástí nehody, která byla pak příčinou jeho odsoupení ze závodu, zatímco Hamilton vyhrál a získal 28 bodový náskok.

Wolff říká, že zatímco napjatý boj o titul znamená, že není důvod se cítit provinile kvůli využití soupeřova neštěstí, nemůže si pomoct, ale soucítit s mladým Němcem.

WOLFF: "Je to i vítězství v závodě a vítězství v šampionátě. To je náš cíl. Ale dokážu s Ferrari cítit, dokážu cítit se Sebastianem, protože vím, že je to obtížná situace. Taky jsme tam v minulosti byli, sledoval jsem kouř s Lewisova motoru v Budapešti 2014. Minulý rok v Malajsii jsem viděl jeho motor vybouchnout, měl velmi dobrý náskok, získal by své aspirace na titul. Takže se s tím dokážu ztotožnit. Svět chce vidět jejich boj, a myslím si, že si ten společný boj oba dva užívají, bojují o titul. To je jasné, ale je to závodění, musíte si to vše dát dohromady."

Mercedes byl připravený na náročný víkend, jelikož se v pátečním tréninku trochu trápili. Ale v Sobotu věci nabraly jiný směr a Hamilton byl sám překvapen získanou pole position.

Napomohly mu Vettelovy problémy, které oddálily jeho šance na pole position, a chyba Kimiho Raikkonena v poslední zatáčce, když minul pole position o pouhých 0.045s.

WOLFF: "V trénincích bylo Ferrari nejrychlejší, potom byl Red Bull a my. No a v kvalifikaci se to všechno změnilo. S Lewisovým řízením byl nejrychlejší on. Sebastiana jsme samozřejmě neviděli a Kimi měl opravdu dobré tempo ale na konci udělal chybu, stopky se počítají."

Vettel nejspíše dostane nové prvky pohonné jednotky

30. september 2017 at 19:32 | Klára, zdroj en.f1i.com |  Sebastian Vettel

Ještě před startem z poslední pozice v Malajsii, má Sebastian Vettel čelit extra penalizacím za další prvky pohonné jednotky.

Vettel nebyl schopen dosáhnout žádného času v kvalifikaci poté, co ztratil veškerý výkon. A to i přesto, že došlo k obezřetné změně motoru během oběda po skončení třetího tréninku.

Tým nasadil jednotku, která měla být použitá v Japonsku příští víkend, a který obsahovala čtvrtý V6 a čtvrtý MGU-H, ale starší turbo a další součástky. Ferrari uvedli, že problém motoru ve třetím tréninku nemohl být vyřšen na trati, takže musel být vyměněn- a proto by bylo nesprávné považovat toto rozhodnutí jako chybu.

Ferrari nyní využije příležitosti, aby představili některé nové součástky Vettelova vozu, jelikož mu penilazce nemohou už nijak ublížit.

SEB: "Když se na to dívám, tak to dává smysl. Uvidíme, co máme."

Vettel už vyčerpal příděl ICE, řídící elektroniky a turbodmychadla. Při novém využití jedné z těchto věcí, by mu byla udělena 10 místná penalizace.

Stále je při svém třetím MGU-H, MGU-K a úložiště energie, takže za výměnu těchto částí nebudou uděleny žádné penalizace. A ani žádná strategická výhoda.

FIA rozsah penalizací oficálně potvrdí v neděli ráno.

Navzdory poklesu v kvalifikaci, Vettel pořád věří, že může nadále bojovat o titul.

Video: Sebastian v garáži s mechaniky

30. september 2017 at 16:04 | Klára, zdroj tumblr/dailyformulaone |  Videos
Sebastian byl před cca hodinou spatřen v garáži, kde pilně pracoval na autě s mechaniky. Je možné, že tam stále je...Rozhovor Sebastiana po kvalifikaci

30. september 2017 at 15:34 | Klára, zdroj formula1.com |  Interviews

Sebastiane, je velká škoda, že jsi dnes nezískal šanci. Kdy jsi začal cítit, že je něco špatně?

SEB: "Hned. Měli jsme ten problém už ráno, tak jsme se rozhodli vyměnit motor. Když jsem vyjel na trať, tak bylo všechno v pohodě, ale najednou v páté zatáčce jsem ztratil výkon. Měl jsem štěstí, že jsem se stihl vrátit do boxu, kde se na to podívali mechanici, ale bohužel jsme problém nemohli vyřešit. Na trati jsem z ničeho nic ztratil výkon- najednou jsem neměl žádný tlak- ale proč se to všechno stalo, zatím nevíme."

Byl tam moment, kdy to vypadalo, že by jsi se mohl vrátit...

SEB: "...ano, mysleli jsme si to a všechno jsme připravili: nasadili jsme na auto správné pneumatiky a věděli jsme, že zhruba dvě minuty před skončením musíme vyjet na trať. Takže jsme zrychlili a samozřejmě se snažili ten problém vyřešit, sundali jsme kryt motoru ale nic jsme nemohli najít, takže jsme cítili naději, že by to mohlo fungovat, ale mechanici zkontrolovali telemetrii a řekli, že ten problém tam pořád je-a to byl konec kvalifikace."

Všichni mezi tebou a Hamiltonem očekávali bitvu kolo na kolo. Ale tak daleko si nedošel...

SEB: "Samozřejmě, že co se stalo, neni to co chcete- hlavně v den, kdy si myslíte, že na to máte, i auto. Bohužel jsme to nemohli dokázat. Ale závod je zítra, tak se mnou rozhodně počítejte."

Takže zítra bude další obtížný závod...

SEB:" Ano, je to nepříjemné, ale to je závodění. Ano, byl to obtížný den, ale naši kluci jsou v řešení problémů skvělí. Změna motoru během dvou hodin mezi třetím tréninkem a kvalifikací byl téměř zázrak. Mysleli jsme si, že kvalifikaci nestihneme, ale vyjeli jsme včas. Takže to co se stalo, je strašná škoda. Auto je rychlé, a i když zítra budeme muset odjet spousty kol, měli by jsme se vrátit zpět."

Jak moc zpět?

SEB: "To je těžké říct! Všechno co vím je, že se vrátíme zpátky pokud budeme mít rychlé auto. Když říkám, že se vrátíme zpátky, myslím tím zpátky k vedoucí skupině. Netuším jak by to mělo být v číslech, ale protože víme, že se může stát cokoliv, tak by to taky mohlo jakkoliv vypadat. Proto taky závodíme. Chci, abychom dosáhli toho nejlepšího-ať už to znamená cokoliv. Jsem poměrně otevřen všemu!"

Takže je to na tvé straně opět smůla?

SEB: "Ne, protože já na štěstí nevěřím. Zřejmě je nějaký důvod, proč se tenhle problém stal, takže to musíme pochopit a ujistit se, že se to už nebude opakovat. Naštěstí se to stalo dnes, takže jsme uchovali pneumatiky a můžeme si vybrat strategii- takže to nakonec není tak špatné."

V roce 2010 se Lewis dokázal z 20 místa posunout na 6. Je dnes s takovými auty a tratěmí něco takového možné? Je předjíždění tak jednoduché?

SEB: "To záleží na závodě. Ano, tenhle víkend máme rychlé auto takže bychom měli být schopní se posunout o mnoho míst! Jak jsem řekl, máme více pneumatik než všichni ostatní a možná, že taky můžeme něco udělat se strategií-a pokud by se třeba objevil Safety car ve vyhovujícím momentě, mohlo by mě to vrátit do hry."

Jak zničující byla tato kvalifikace?

SEB: "No vlastně jsme žádnou kvalifikaci neměli, takže jsem řekl klukům: 'Nebojte se, auto je rychlé a máme před sebou dlouhý závod na zotavení."

Pro Ferrari to mohl být úžasný víkend, protože Mercedes se trochu trápil- a pak se Ferrari trápilo ještě více. Jak moc je to nepříjemné?

SEB: "V poslední závodě jsme mohli jasně vidět, jak rychle se věci mění. Takže se tím moc netrápím."

Takže jsi plný naděje?

SEB: "Abych byl upřímný, nepřemýšlím moc do budoucnosti nebo o tom, co by to všechno mohlo znamenat. Je chytřejší dělat krok za krokem. Samozřejmě, že kdyby jste si mohl vybrat, vždy by jste raději startoval z pole position a ne úplně ze zadu, zvláště když se dnes naše pole position očekávala. Ale teď je to tak, jak to je!"

Alonso: bude téměř nemožně udržet Vettela za námi

30. september 2017 at 14:05 | Klára, zdroj f1fanatic.co.uk |  Other Reactions

Fernando Alonso je přesvědčen, že Sebastian Vettel, navzdory startu z posledního místa, nebude mít žádný problém se dostat před oba McLareny.

Alonso bude zítra startovat z désáte pozice, a otázkám, zda by byl schopný zůstat před Vettelem. se vysmál.

ALONSO: "Ne, bude to téměř nemožné. Minulý rok jsme viděli pár závodu, kde Sebastian startoval poslední, nevím kde přesně, ale pamatuji si, že skončil pátý. Takže si myslím ,že je to pro nás příliš velký cíl."Hamiltona mrzí nešťastná situace Vettela

30. september 2017 at 13:53 | Klára, zdroj foxsportsasia.com |  Other Reactions

Lewise Hamiltona mrzel fakt, že se Sebastian Vettel nemohl zapojit do boje o pole position v Malajsii a bylo pro něj překvapením získat první místo.

Lewis Hamilton získal svou 70. pole position a má tak další příležitost zvýšit svůj náskok v boji o titul, jelikož problémy s motorem, Vettelovi zajistily místo na poslední pozici.

HAMILTON: "Neměli jsme tušení, co se dnes stane. Je to opravdu překvapení, že tady s nimi dnes můžu stát a jsem opravdu vděčný. Je mi líto co se stalo Sebastianovi, protože byl zjevně velmi rychlý ve volném tréninku, ale nějak se ná to podařilo otočit."

Sobota v Malajsii

30. september 2017 at 13:46 | Klára |  Photos

17~2.jpg 18~1.jpg 19~1.jpg 20~1.jpg 21~1.jpg
22~1.jpg 23~2.jpg 24.png 25.png 26~2.jpg
27.png 28.png 29.png 30.png 31.png
32~1.jpg 33~1.jpg 34~0.jpg 35~0.jpg 36~0.jpg

41~0.jpg
42.jpg 46.jpg
Gallery link: 2017 > Formula 1 >Sobota v Malajsii

Sebastian se snaží zůstat pozitivní

30. september 2017 at 13:31 | Klára, zdroj gpupdate.com |  Reactions After the Race, Qualifying, Free Practice

Sebastian Vettel se snaží čerpat pozitiva z možných příležitostí GP Malajsie, po problému s motorem, kvůli kterému nedokončil ani první kvalifikaci.

Vettel, který byl v pátečních trénincích na vrcholu, v třetí kvalifikaci skončil druhý vedle Kimiho Raikkonena, avšak kvůli naskytlému problému, se musel na konci tréninku vrátit zpět do boxu.

Ferrari diagnostikovalo elektrický problém, a vyměnili jeho motor s vnitřním spalováním a MGU-H - jeho čtvrtý v sezóně- před začátkem první kvalifikace.

Vettel se vrátil na trať, ale při jeho prvním úsilí o čas spomalil v 6 zatáčce a nahlásil problém s turbem, načež byl donucen se vrátit zpět do boxu.

Ferrari navzdory těžkému snažení se, nebylo schopné tento problém napravit v dostatečném časovém limitu, tím pádem nemohl dál Vettel pokračovat.

SEB: "Měli jsme velmi dobré auto, myslím ,že jsme mohli jet naplno celou dobu, a nakonec začínáme poslední. Ve srovnání s ostatními jsme ušetřili nějaké pneumatiky, kdo ví, co se stane zítra, ale bylo by to mnohem horší, kdyby se ten problém stál právě zítra. Před dvěma týdny jsme mohli vidět, jak rychle se věci mění. Na trati může být Safety Car, déšť, auto je rychlé, takže možná proto jsem tak uvolněný."

Vettel také chváli jeho mechaniky, kteří vykonali požadované změny v dvouhodinové lhůtě mezi ukončením tréninku a začátkem kvalifikace.

SEB: "Podařilo se nám úspěšně udělat požadované změny včas. Chlapi dnes udělali zázrak. Bylo to úplně jako film "Auta", kolem bylo spousta malých Luigiů! Je škoda, že už jsme nemohli vyjet."

Vettelův kolega, Kimi Raikkonen, bude zítra startovat z druhého místa.


sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2018, All rights reserved|