September 2017

Talianske médiá kritizujú po Singapure Ferrari i Vettela

Today at 9:10 | kaja, zdroj: grandprix.com |  Media Reactions

Talianske médiá zaútočili po katastrofálnej Veľkej cene Singapuru na Ferrari a Sebastiana Vettela. Taliansky tím a Maurizio Arrivabene vinili z nehody v prvej zákrute, ktorá zapríčinila vypadnutie oboch áut Ferrari, Maxa Verstappena.

A aby toho nebolo málo, Vettel stráca na Lewisa Hamiltona v šampionáte už 28 bodov. Talianske médiá si po debakli v Singapure nedávali servítku pred ústa.

La Gazzetta dello Sport: "Ferrari urobilo všetko zle. Červené autá zničili sami seba spôsobom, že by to nedokázal vymyslieť ani ten najlepší režisér hororov. "

Corriere dello Sport: "Nie, Vettel! Nie takto! Prvých 300 metrov v Singapure bola pre Ferrari jedna z najkatastrofálnejších udalostí v poslednej dekáde."

Tuttosport: "Katastrofický incident utopil nádeje Maranella na titul. Za niekoľko sekúnd bola zničená celá sezóna."

La Stampa: "Hamilton si teraz môže prísť po titul."

Niki Lauda za nehodu viní Vettela

Today at 8:30 | Klára, zdroj f1today.net |  Other Reactions

Niki Lauda se připojil k mnoha fanouškům a insiderům, kteří obviňují Sebastiana Vettela za zmaření šance na titul po GP Singapuru. Na Twitteru, se tým z Maranella obořil na Maxe Verstappena kvůli nedělní startovní nehodě. Šéf Ferrari Maurizio Arrivabene prohlásil, že to byla zřetelně chyba Red Bullu.

Ale Lauda, legenda F1 a předseda Mercedesu, prohlásil:

LAUDA: "Byla to rozhodně Sebastianova chyba. Nevím proč v tomhle důležitém stádiu mistrovství tolik riskoval. Kdyby se tohle stalo za mých časů, museli by jsme jít zpátky do Maranella."


Proč nebyl německý jezdec potrestán komisaři za způsobení nehody, je zatím jiná věc. Jos Verstappen, Maxův otec, řekl magazínu, že v tom cítí 'politické' důvody.

JOS V.: "Kdyby mu FIA dala opravdový trest, bylo by po mistrovství.
" řekl Jos Verstappen.

A španělské noviny Marca citovaly Marka Webbera, který prohlásil, že se snad jedná o vtip, když Vettelovi neudělili žádný trest.

WEBBER: "Myslím si, že někdy Seb zapomíná, kde se nachází zadek jeho auta."

Ale pro Vettela se to mohlo ještě zhoršit. Noviny La Repubblica uvedly, že při hávarii mohl být Vettelův motor poškozen.

"Ten, který byl použit v SIngapuru, byl pro sezónu motorem číslo 3. Pokud se motor nepodaří opravit, je pak možné, že později v průběhu sezóny Vettel penaliazce obdrží." poznamenal reportér.Villeneuve:Vettel může vinit jen sám sebe

Today at 5:52 | Klára, zdroj motorsport.com |  Other Reactions

Podle Jacquese Villeneuvea , může Sebastian Vettel vinit pouze sám sebe za účást ve startovní nehodě v Gp Singapuru, která zapříčinila jeho odstoupení a snížila mu tak šance na titul.

Max Verstappen byl natlačený mezi Ferrari Vettela a Raikkonena před první zatáčkou, což vedlo ke kolizi všech tří aut.

Zatímco Vettel se v 1 zatáčce druhému nárazu vyhnul, jeho auto bylo poškozeno a o chvíli později sám havaroval, což vedlo k jeho odstoupení.

Rival Lewis Hamilton nakonec závod vyhrál a stanovil tak 28 bodový náskok před Sebastianem Vettelem.

"Vettel může vinit jen sám sebe," řekl mistr světa z roku 1997, Villeneuve.

"Když se po startu snažíte držet defenzivní stopu, je velká šance, že se něco stane, protože nevíte co se děje za vámi. Všichni to na startu dělají, vidíte to ve Formuli 4, Formuli 3, všichni . No a když to uděláte, musíte za to zaplatit. Když bojujete o titul, memůžete takhle riskovat."

Vettel řekl, že nevěděl co se při nehodě stalo, zatímco Verstappen si stál za názorem, že je za nehodu zodpovědný Vettel.

Villeneuve řekl, že Sebastian dramaticky změnil jízdní stopu, ve snaze si udržet vedení po špatném startu- taktika, se kterou nesouhlasí.

"Nemůžete takhle měnit stopu. Nezáleží na tom, jestli Kimiho viděl nebo ne.V jeho mysli netušil, jestli tam byly tři nebo dvě auta. Věděl, že nemá dobrý start a uvědomil si, že ti za ním odstartovali lépe. Proto jel do kříže. Myslel si, že je donutí zpomalit- ne, nakonec to způsobilo nehodu. Neukazujte prstem na Maxe- prostě tam byl.

Komisaři se rozhodli nehodu dál nevyšetřovat a nikomu neudělit penalizaci. Na otázku, zda si penalizaci Vettel zasloužil, Villeneuve odpověděl:

"Myslím, že sám sebe potrestal dostatečně tvrdě." I přes frustrující výsledek Villeneuve stále věří, že bitva o titul ještě neskončila.

"Byla to trať, na které mělo Ferrari získat mnoho bodů, takže ano, bude to těžké. Ale pořád je před námi 6 závodů, cokoliv se může stát. Lewis něco udělá. Prostě relaxujte. Vím, že je to otravné, ale prostě to tak je."
Ako to bolo s neslušným obrázkom na Sebovej podpiskarte?

Yesterday at 12:40 | kaja |  News
V piatok, respektíve v štvrtok večer sa šírila svetom F1 fotka Daniela Ricciarda so Sebovou podpiskartou, na ktorej bol nakreslený neslušný obrázok. Takmer všetci sme si mysleli, že obrázok nakreslil na kartu práve Ricciardo, skutočnosť je však iná.


Títo dvaja sedeli pri sebe na štvrtkovej autogramiáde v Singapure a Ricciardo chcel potešiť Seba menšou kresbou na svojej podpiskarte: "Myslel som si, že pre neho urobím niečo milé a nakreslil so mu malé srdiečko. Seb sa toho hneď chytil a aj svojou časťou prispel k obdarovávaniu."


Verstappen: Vettel sa za kolíziu v Singapure neospravedlnil, jeho otec žiadal pre Nemca penalizáciu

Yesterday at 12:21 | kaja, zdroj: motorsport.com |  Sebastian Vettel

Max Verstappen hovorí, že Sebastian Vettel sa neospravedlnil za kolíziu, ktorá spôsobila jeho vypadnutie z pretekov a tiež Kimiho Raikkonena. Verstappen zo spôsobenia kolízie obvinil Vettela, keďže sa pohyboval po celej dĺžke trate so snahou obrániť si pozíciu po pomalom štarte, zatiaľ čo Vettel povedal, že nevie ako sa incident udial.

Komisári F1 sa rozhodli po vyšetrovaní po pretekoch nepodniknúť žiadne ďalšie opatrenia a keď sa Verstappena opýtali, či Vettel priznal svoju chybu a ospravedlnil sa v miestnosti u komisárov, odpovedal: "Nie. Nepovedal niečo ako 'áno, pri spätnom pohľade sa veci mohli urobiť inak.' Ale čo sa stalo, stalo sa."

Verstappen bol prekvapený z toho, že sa Vettel bránil tak agresívne, keď nejazdil proti svojmu súperovi o titul Lewisovi Hamiltonovi.

"Vettel bojuje o šampionát, takže nepotrebujete tak veľmi riskovať, keď viete, že Hamilton štartuje z piateho miesta. Ak by sa toto stalo proti Hamiltonovi, potom by to bol úplne iný príbeh. Z Vettelovej strany však nechápem, ako sa môže stať niečo takéto."

Ferrari zverejnilo na svojom twitteri správu, ktorá sa zdala tak, že z incidnetu obviňujú Verstappena, ale v rozhovore ešte pred rozhodnutím komisárov Verstappenov otec Jos povedal, že jeho syn na incidente nenesie žiadnu vinu.

"Keď sa pozriete na fotky, Raikkonen prichádza zprava. Ale keď sa na záznam pozriete detailnejšie, môžete tiež vidieť, že Vettel prichádza zľava a Max je medzi nimi. Nemohol ísť ani doprava, ani doľava. Len ťažko môžete Maxa z niečoho viniť."

Podľa Josa Verstappena mal dostať Vettel aj penalizáciu za spôsobenie kolízie: "Zaslúži si ju - naozaj si myslím, že si ju zaslúži. Ale neurobia to, pretože už má varovanie. Ak by dostal penalizáciu, myslím, že by ho mali vylúčiť aj z pretekov, takže toto môže byť len ďalšia politická hra a považuje sa to za závodný incident. Ale nemyslím si, že je to fér."


Video: Myslíte si, že Vettel už nemá šancu na titul?

Yesterday at 8:40 | kaja |  Videos
Seb stráca momentálne na Lewisa Hamiltona 28 bodov a pre mnohých sa boj o šampionát skončil. Ako som už však včera písala, história hovorí, že Sebovi sa podarilo zvrátiť aj väčšie bodové straty a vyhrať šampionát.


Hamilton: Verstappen byl v mrtvém bodě

Yesterday at 8:00 | Klára, zdroj motorsport.com |  Other Reactions

Lewis Hamilton navrhuje, že Sebastian Vettel chvilku před nehodou v GP Singapuru, nemohl pořádně vidět Maxe Verstappena a Kimiho Raikkonena.

Vettel, Raikkonen a Verstappen byli vyloučeni ze závodu na Marina Bay v důsledku nehody, kterou se FIA rozhodla nijak netrestat.

Verstappen byl přesvědčen, že Vettelova agresivní obrana vedoucí pozice po pomalém startu způsobila nehodu, zatímco Vettel nedokázal vysvětlit přičiny, které vedly k jeho katastrofálnímu odstoupení ze závodu.

Hamilton se nakonec z 5 pozice přemístil do vedení závodu, který vyhrál a nastolil tak 28 bodový náskok před Vettelem, se 6 závody do konce sezóny.

Hamilton vysvětlil, že pro vecoudího závodu je někdy těžké vědět, kde jsou v daný moment [po rozsvícení světel] umístění jeho rivalové.

LEWIS: "Často-když se podíváte na můj start v Monze- když vyjedete, vlastně nemůžete vidět toho, kdo je na druhém místě." řekl Hamilton, který nehodu popsal jako nešťastný závodní incident.

LEWIS: "Když odstartují stejně dobře jako vy, tak se vlastně dostanou do 'mrtvého bodu', kdy je těžké rozeznat kde jsou. Takže vaše okamžitá reakce je pokrýt vaší plochu, dostat se dovnitř, zakrýt a odvrátit je, takže předpokládám, že přesně tohle Vettel udělal. Když to uděláte, tak se vám najednou objeví v zrcátkách, a tak zjístíte, kde jsou. Ale někdy to uděláte, a uvědomíte si, že jste vepředu a dělat jste to nemuseli. Nevím, jestli to tak Sebastian cítil, nebo ne. Já jsem se soustředil na to, abych byl rychlejší než Daniel.

"Viděl jsem Kimiho, takže jsem se jen soustředil na to, co se děje na mé levé straně. Pokud by se odehrálo nějaké drama, musel bych do první zatáčky jet přímo, a dávat pozor, abych se do toho nijak nepřipletl."

Ricciardo se chaosu také vyhnul, a pronásledoval tak Hamiltona až do konce na druhém místě a usoudil, že 'průměrný start' mu umožnil lépe posoudit rozvíjející se události před ním.

DANIEL: "Dalo mi to nějaký čas, abych v podstatě viděl, co se stane. Snažil jsem se jet opatrně a dívat se dopředu a naštěstí to byla správná věc."
sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2017, All rights reserved|