Rozhovor Sebastiana po kvalifikaci

30. september 2017 at 15:34 | Klára, zdroj formula1.com |  Interviews

Sebastiane, je velká škoda, že jsi dnes nezískal šanci. Kdy jsi začal cítit, že je něco špatně?

SEB: "Hned. Měli jsme ten problém už ráno, tak jsme se rozhodli vyměnit motor. Když jsem vyjel na trať, tak bylo všechno v pohodě, ale najednou v páté zatáčce jsem ztratil výkon. Měl jsem štěstí, že jsem se stihl vrátit do boxu, kde se na to podívali mechanici, ale bohužel jsme problém nemohli vyřešit. Na trati jsem z ničeho nic ztratil výkon- najednou jsem neměl žádný tlak- ale proč se to všechno stalo, zatím nevíme."

Byl tam moment, kdy to vypadalo, že by jsi se mohl vrátit...

SEB: "...ano, mysleli jsme si to a všechno jsme připravili: nasadili jsme na auto správné pneumatiky a věděli jsme, že zhruba dvě minuty před skončením musíme vyjet na trať. Takže jsme zrychlili a samozřejmě se snažili ten problém vyřešit, sundali jsme kryt motoru ale nic jsme nemohli najít, takže jsme cítili naději, že by to mohlo fungovat, ale mechanici zkontrolovali telemetrii a řekli, že ten problém tam pořád je-a to byl konec kvalifikace."

Všichni mezi tebou a Hamiltonem očekávali bitvu kolo na kolo. Ale tak daleko si nedošel...

SEB: "Samozřejmě, že co se stalo, neni to co chcete- hlavně v den, kdy si myslíte, že na to máte, i auto. Bohužel jsme to nemohli dokázat. Ale závod je zítra, tak se mnou rozhodně počítejte."

Takže zítra bude další obtížný závod...

SEB:" Ano, je to nepříjemné, ale to je závodění. Ano, byl to obtížný den, ale naši kluci jsou v řešení problémů skvělí. Změna motoru během dvou hodin mezi třetím tréninkem a kvalifikací byl téměř zázrak. Mysleli jsme si, že kvalifikaci nestihneme, ale vyjeli jsme včas. Takže to co se stalo, je strašná škoda. Auto je rychlé, a i když zítra budeme muset odjet spousty kol, měli by jsme se vrátit zpět."

Jak moc zpět?

SEB: "To je těžké říct! Všechno co vím je, že se vrátíme zpátky pokud budeme mít rychlé auto. Když říkám, že se vrátíme zpátky, myslím tím zpátky k vedoucí skupině. Netuším jak by to mělo být v číslech, ale protože víme, že se může stát cokoliv, tak by to taky mohlo jakkoliv vypadat. Proto taky závodíme. Chci, abychom dosáhli toho nejlepšího-ať už to znamená cokoliv. Jsem poměrně otevřen všemu!"

Takže je to na tvé straně opět smůla?

SEB: "Ne, protože já na štěstí nevěřím. Zřejmě je nějaký důvod, proč se tenhle problém stal, takže to musíme pochopit a ujistit se, že se to už nebude opakovat. Naštěstí se to stalo dnes, takže jsme uchovali pneumatiky a můžeme si vybrat strategii- takže to nakonec není tak špatné."

V roce 2010 se Lewis dokázal z 20 místa posunout na 6. Je dnes s takovými auty a tratěmí něco takového možné? Je předjíždění tak jednoduché?

SEB: "To záleží na závodě. Ano, tenhle víkend máme rychlé auto takže bychom měli být schopní se posunout o mnoho míst! Jak jsem řekl, máme více pneumatik než všichni ostatní a možná, že taky můžeme něco udělat se strategií-a pokud by se třeba objevil Safety car ve vyhovujícím momentě, mohlo by mě to vrátit do hry."

Jak zničující byla tato kvalifikace?

SEB: "No vlastně jsme žádnou kvalifikaci neměli, takže jsem řekl klukům: 'Nebojte se, auto je rychlé a máme před sebou dlouhý závod na zotavení."

Pro Ferrari to mohl být úžasný víkend, protože Mercedes se trochu trápil- a pak se Ferrari trápilo ještě více. Jak moc je to nepříjemné?

SEB: "V poslední závodě jsme mohli jasně vidět, jak rychle se věci mění. Takže se tím moc netrápím."

Takže jsi plný naděje?

SEB: "Abych byl upřímný, nepřemýšlím moc do budoucnosti nebo o tom, co by to všechno mohlo znamenat. Je chytřejší dělat krok za krokem. Samozřejmě, že kdyby jste si mohl vybrat, vždy by jste raději startoval z pole position a ne úplně ze zadu, zvláště když se dnes naše pole position očekávala. Ale teď je to tak, jak to je!"
 


Comments

1 Johny Johny | Web | 30. september 2017 at 16:07 | React

Minulý týždeň som videl Seba v nejakej reklame len tak náhodou. Ale neviem v akej, kedže som ju videl ku koncu. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2018, All rights reserved|