Vettel bude kvůli problémům s motorem startovat poslední

30. september 2017 at 12:54 | Klára, zdroj motorsport.com |  Reactions After the Race, Qualifying, Free Practice

Naděje Sebastiana Vettela na titul utrpěly v Sobotu další velkou ránu, když ho problémy s motorem posunuly až na poslední pozici.

Jelikož bylo Ferrari v trénincích velmi silné, Vettel začínal kvalifikační den jako jasný favorit na pole position.

Ale Vettelův den se rychle obrátil vzhůru nohama, když podezření na elektrický problém v závěrečném volném tréninku, bylo příčinou pro pozdní výměnu motoru.

I když se Ferrari podařilo nasadit Vettelovi čtvrtou pohonnou jednotku ještě před kvalifikací, mladého Němce dostihly nové problémy v prvním kole první kvalifikace.

Vettelův motor nejel tak jak by měl, skrze týmové rádio svému týmu řekl, že nejspšíe ztratil turbo- ale dokázal se ještě vrátit do boxu.

Mechanici na autě začali pracovat, a ačkoliv se v jednu chvíli zdálo, že se dokáže vrátit na trať a získat výsledky, týmu nakonec došel čas.

Vettel nyní čelí obtížnému úkolu, aby neztratil ještě větší počet bodů oproti Hamiltonovi, který vede o 28 bodů.

SEB: "Zjevně jsem ztratil výkon, hned po sektoru 1, a pak jsem se dobelhal zpět. Plánovali jsme se opět vrátit, ale samozřejmě na autě máme telemetrii, takže když je motor v provozu, vidíme všechen tlak, teplotu atd. a prostě si myslím, že tam něco chybělo, nemohli jsme to spravit, takže nemělo smysl se vracet. Nyní potřebujeme vidět, v čem byl problém, ale podařilo se nám to úspěšně změnit včas. Mysleli jsme si, že to nestihneme, ale zvládli jsme to, takže chlapi dnes udělali zázrak. Pracovali jak šílení, opravdu rychle to spravili. Je velká škoda, že jsme nemohli vyjet a získat výsledek, který jím náleží. Není to ideální, hlavně v den kdy cítíte, že to v sobě máte, že to máte i v autě, ale bohužel to dnes nebudeme moc dokázat. Zítřek by tedy měl být napínavější. Je to škoda, protože auto je rychlé a myslím si, že jsme dnes mohli získat pole position. Nikdy nevíte co bude, a závod je poměrně přímočarý- zachránili jsme nějaké pneumatiky, což nám pomůže. Samozřejmě ta startovací pozice moc nepomáhá, ale nikdy nemůžete vědět, co se zítra stane. Takže mám otevřenou mysl, soustředím se na závod a ne na body. Krok za krokem."
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2018, All rights reserved|