Ferrari pověřuje Marii Mendozu k zlepšení kvality Ferrari

12. october 2017 at 10:27 | Klára, zdroj f1today.net |  News

Ferrari jmenovali Španělku aby pomohla vyřešit problémy se spolehlivostí vozu, které vedly k poklesu výkonu týmu při boji o titul. V Sepangu v Suzuce se Sebastian Vettel potýkal s dalšími technickými problémy a musel odstoupit. V důsledku toho nyní zaostává za Lewisem Hamiltonem o 59 bodů se čtyřmi závody do konce sezóny.

MARCHIONNE: "Musíme se znovu začít soustředit na kvalitu komponentů, které používáme ve Formuli 1. Přinejmenším třikrát to mělo devastující dopad na výkon Scuderie. Rozhodně to opravíme."

Noviny La Repubblica nyní informují o tom, co si představit pod pojmem 'oprava'. Její jméno je Maria Mendoza, kterou Marchionne povýšil odjinud z mateřské společnosti Fiat Chrysler. Italské noviny prohlásily, že Španělka Mendoza je posledních pět let ve vedení skupiny 25 lidí ve Fiatu pro kontrolu kvality.

Předseda týmu Mercedes, Niki Lauda, si myslí, že problémy Ferrari v Malajsii a Japonsku byly k neuvěření.

LAUDA: "V Suzuce jsme ráno měli úplně stejný problém a se souhlasem FIA jsme vyměnili zapalovací svíčku. Ale myslím si, že v případě Vettela to bylo víc než jen zapalovací svíčka."

Vskutku, technický šéf Ferrari Mattia Binotto přiznává, že tým z Maranella se v poslední době potýká s problémy kvality komponentů.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2018, All rights reserved|