Rozhovor se Sebastianem

5. october 2017 at 22:03 | Klára, zdroj formula1.com |  Interviews

Sebastiane, před Singaporem byl boj mezi tebou a Lewisem docela rovný. Od Malajsie se mnoho fanoušků ptá: může se to ještě obrátit? Jakou naději jim dáváš?

SEB: "Vždycky je naděje. Jasně, poslední dva závody nebyly zdaleka ideální, ale budeme i nadále tvrdě pracovat. Strčit hlavu do písku není řešení. A důležité je, že auto je v pohodě."

Ale po událostech v Malajsii je přeci zjevné, že s autem není něco v pořádku?

SEB: "Jak jsem řekl, balíček je správný. Máme i ty správné ingredience-teď to akorát musíme předvést na trati. A doufejme, že bude vše fungovat v náš prospěch. Poslední dobou tomu totiž tak nebylo."

Jak by jsi popsal své šance na titul, když do konce zbývá 5 závodů?

SEB: "Máme šanci. Jen se musíme ujistit, že ji využijeme."

Co ti vyhovuje lépe: být lovec nebo být loven?

SEB: "Jsme tak zvyklí lovit- po setinách a tisícinách vteřiny- takže je to přirozené. Ale samozřejmě kdybych si mohl vybrat, chtěl bych aby to bylo naopak. Ale ve F1 si nemůžete vybírat, takže musíte přijmout to co přijde. A to znamená, že pokud máme šanci vyhrát závod, tak ho musíme vyhrát!"

Po dvou náročných závodech převládá jaká nálada: zklamání nebo důvěra?

SEB: "Důvěra. Nikdy jsem nebyl ten typ, co by se díval dozadu. A kdyby ty poslední dva závody byly fantastické, tak by jste se taky neohlédl se slovy "Wow, to bylo úžasné!" Vždycky se dívám dopředu- to udrže koncentraci.

Začínat v Sepangu z posledního místa a skončit na čtvrtém místě bylo pozoruhodné. Ale znamená na to, že teď musí být Ferrari v posledních pěti závodech naprosto perfektní, aby si udrželi nějakou šanci na titul?

SEB: "Jsem vzadu, takže to bude vše záležet na tom co udělá Mercedes. A jedna věc je jasná: musíme získat více bodů než oni! Jak toho dosáhneme, na tom nezáleží, hlavně, že toho dosáhneme!"

Nakonec se po nehodě se Strollem tvoje převodovka měnit nebude. Jak moc velký strach jsi měl z možné výměny a následné penalizace v Japonsku?

SEB: "Upřímně, ne moc velký. Po intenzivní kontrole auta se ukázalo, že výměna vůbec není nutná a že vše je v pořádku."

Ty a Lance máte na nehodu odlišné názory. Už jsi s ním od té nehody mluvil?

SEB: "Ne. Viděl jsem ho na okamžik po závodě, ale potom už ne."

Vždycky si měl trať Suzuka rád. Jak moc jsi si jistý, že budeš mít v neděli více štěstí?

SEB: "No, je teprve čtvrtek-a do neděle je ještě spousta času. Ano, ještě se musí udělat dost práce a já se na to kompletně soustředím a snažím se neztratit se ve snění o tom, co by se mohlo v neděli stát. V příštích dnech budeme rozhodně hlavně pracovat!

A není to jen o tom, že mám tu trať rád, ta trať je pro mě dělaná-jednoduše proto, že je to stále okruh dělaný formou tradičních okruhů- je to trať jezdců. Ano, je pravda, že v posledních dvou letech jsme zde nebyli konkurenceschopní, takže doufám, že to tentokrát bude jiné. Takže můžu říct, že jsem zcela uvolněný a jistý, že zde budeme silní."
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2018, All rights reserved|