Rozhovor se Sebastianem po kvalifikaci v Japonsku

7. october 2017 at 15:10 | Klára, zdroj formula1.com |  Interviews

Sebastiane, sice jsi se kvalifikoval na druhém místě, ale jak velké obavy máš z toho časového rozdílu v kvalifikaci mezi tebou a Hamiltonem?

SEB: "Uvidíme zítra. Samozřejmě, že z naší perspektivy to není ideální, ale očekávám, že v závodě budeme Mercedesu blíže."

Dnes třetí místo za oběma Mercedesy-a ty vypadáš spokojeně. V minulosti jsme tě viděli méně šťastným po získání třetího místa. Co je dnes jinak?

SEB: "Myslím, že v posledním kole kvalifikace bylo ještě trochu času, kterého jsem mohl využít. Věděl jsem, že mezi mnou a Lewisem je mezera, ale taky jsem věděl, že Valtteri není hrozbou, takže jsem to zkusil- ale nakonec to nevyšlo. Nakonec jsem věděl, že na první místo dnes opravdu nemám."

Zítra se očekává, že počasí bude výrazně teplejší. Může to být rozhodující faktor?

SEB: "A o čem přesně mluvíme? O 26 stupních Celsia? No počkejme a uvidíme-za tento víkend jsme zatím takové teploty neměli. Kdo ví? Faktem je, že v teplých podmínkách jsme lepší.

Na co se v závodě budeš muset nejvíce soustředit? Důležitý závod, který jsi v minulosti už proti Lewisovi vyhrál čtyřikrát..

SEB: "Dobrý start-to pomáhá! Nejlepší scénař by byl, kdyby nám vůbec nestačili. [smích] Další věc je mít dobře vyvážené auto-hlavně když se počasí tak mění. Zítra má být o deset stupňů tepleji-jako řidič, musíte mít dobrý pocit ohledně předního křídla- aby jste pak mohli autu dát to nejlepší. Začátek bude velmi důležitý: když jste vzadu, nikdy nesmíte ztratit kontakt s tím vepředu, a když jste vepředu, snažíte se vytvořit co největší mezeru. Zítřejší start vám odpoví."

Mercedes je jeden problém, ale co Red Bull? V Malajsii ukázali, že mohou být považování za hrozbu, co se týče podií...

SEB: "Ano, nikdy by jste je neměli podceňovat. Nevím, proč jim to dneska vůbec nevyšlo. Ale ano, možná je to opravdu otázka podmínek. Můj odhad je, že to bude těsné, co se týče podia, protože v závodě jsou vždycky lepší než v kvalifikaci."

Nebyl by stabilní závodní víkend velkou pomocí po nedávných událostech?

SEB: "Ano, samozřejmě. Poslední závody byly trochu nekonzistentní. Ale s předpovědí na zítřek-žádný déšť-by jsme měli mít dobré tempo. Start je z kopce a to je trochu jednodušší. To by mohla být výhoda."

Pokud bude zítřejší teplota výrazně vyšší, co to udělá s autem?

SEB: "O autu to ani tak moc není- je to hlavně o pneumatikách: takové to proslulé okno, kde pneumatiky pracují optimálně. Nejmenší změny mohou mít obrovský dopad, když auto jede najednou jiným směrem, než chce řidič...

Mohla by to být šance zítra porazit Lewise?

SEB: "Doufejme, že ano."
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2018, All rights reserved|