Vettel dal do své jízdy vše k získání pole position

28. october 2017 at 23:55 | Klára, zdroj en.f1i.com |  Reactions After the Race, Qualifying, Free Practice

Sebastian Vettel přiznal, že musel šáhnou až na dno svých vlastnil sil k získání pole position v GP Mexika.

Vettel v Sobotní kvalifikaci na okruhu Autodromo Hermanos Rodriguez nastavil nový časový rekord. Stačilo to na impozantní čas Maxe Verstappena a Vettel tak získal pole position.

VETTEL: "V Q2 byl opravdu hodně rychlý. A potom jel v Q3 o čtyři desetiny rychleji než všichni ostatní! Takže jsem si pomyslel, jak to mám udělat? Nevím, jak to dokázal. Včerejšek pro nás celkově nebyl moc dobrý, ale přes noc jsme to vylepšili. Pracovali jsme na hodně věcech a všechny fungovaly. Je to tady velmi obtížné. Jer to tady velmi kluzké a je opravdu těžké všechno udělat v jednom kole. Nadmořská výška má vliv na asfalt a jeho opotřebovávání, a pak je to kluzké. V prvním sektorku jsem němel svůj moment, ale zvládl jsem to, takže to byl dobrý start. Pak jsem to v 6 zatáčce nevychytal, a málem jsem ztratil kontrolu nad autem. Musel jsem jet na jedničku, ale neztratil jsem žádný čas. V posledním sektorku jsem věděl, že pokud pojedu čistě až dokonce, tak by to mělo vyjít- a vyšlo to! Bylo to úžasné, to musím uznat. Po cílové rovince jsem věděl, že to bude těsné. Nevěděl jsem, co dělají ostatní. Kyž jsem se dozvděl, že to stačilo, tk to skoro byla jako nějaká exploze v autě. Včera jsem měl menší nehodu s hasícím přístrojem- ale dneska to byla opravdová exploze! A teď jsem opravdu šťastný. Zítra uvidíme co se stane, ale mělo by to být dobré."

Pole position je pro Vettela, který tento víkend potřebuje zoufale vyhrát, aby udržel své šance na titul naživu, velmi rozhodující.

VETTEL: "Musíme to všechno maximalizovat, ať už je to kvalifikace nebo závod. Je jasné, že dnešek je velmi důleižtý a zítra se uvidí."

I kdyby Vettel vyhrál. Hamilton může svůj čtvrtý titul získat i když skončí jen na páté pozici.

VETTEL: "Prostě jedem náš závod, a nemá smysl se ohlížet za tím, co dělají ostatní. Záleží pozice ve které jsme, musíme maximalizovat naše tempo. My rozhodně pojedem naplno. Budeme bojovat a uvidíme, co se dá dělat. Zasloužíme si dobrý výsledek, Ferrari si zaslouží dobrý výsledek, takže zítra se uvidí."
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2018, All rights reserved|