Vettel viní Strolla za úplně zbytečnou kolizi

1. october 2017 at 12:38 | Klára, zdroj motorsport.com |  Reactions After the Race, Qualifying, Free Practice

Sebastian Vettel je přesvědčen, že vinu za 'úplně zbytečnou' kolizi v 5 zatáčce na cestě zpět do boxu po závodě mezi ním a nováčkem Williamsu nese právě Lance Stroll.

Vettel dokončil na čtvrtém místě zatímco Stroll na osmém.

Náraz zlomil levý zadní roh Vettelova auta- což vyvolalo obavy z výměny převodovky a potencionální penalizace v nadcházejícím závodě v Suzuce.

Komisaři pečlivě zhodnotili tento incident, ale rozhodli se, že další opatření nebudou nutná.

"Komisaři se domnívají, že žádný z řidičů není absolutně vinen a tím pádem nebudou podnikat další kroky v šetření. Komisaři se také domnívají, že i když závod skončil, všichni řidiči by i tak měli zůstat nadále opatrní a ve střehu."

Nicméně Vettel za incident viní Strolla.

SEB: "Jel jsem venkem abych posbíral zbytek gumy. Myslím, že se Lance nedíval a chtěl udělat to samé. Asi se díval na svůj volant. Dal jsem mu dost prostoru. Ale už bylo pozdě, už jsem tam byl a pak jsme přišli do kontaktu. Bylo to úplně zbytečné. Prostě se nedíval a rozhodl se posbírat zbytek gumy."


Na otázku týkající se převodovky, Seb odpověděl:

SEB: "Já nevím. Musíme se na to podívat, jsem si jistý, že najdou způsob.. není to moje vina, když se někdo prostě rozhodne posbírat zbytek gumy a narazit do druhého auta."

Strollův názor je ten, že incident zapříčinil Vettel, jelikož neubral, ale naopak se pořád snažil probojovat dopředu.

STROLL: "Já jsem se už jen snažil 'uklidnit' auto, tak jako se to po závodě dělá. A on prostě přijel venkem a pořád se snažil probojovat dopředu. Nikdy předtím se mi to nestalo. Myslím, že budeme muset jtí za komisaři. Byl to prostě jen zvláštní incident. Už bylo dávno po závodě, takže ani od jednoho z nás to nebylo záměrné."
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2018, All rights reserved|