Sebastian Vettel je i přes prohru Ferrari hrdý

26. november 2017 at 19:28 | Klára, zdroj skysports.com |  Reactions After the Race, Qualifying, Free Practice

Sebastian Vettel se smířil s tím, že v Abu Dhabi Mercedes spravedlivě porazil Ferrari, avšak trvá na tom, že se ohledně letošní sezóny nemají za co stydět.

Ferrari si bylo jisté, že po vítězství v Brazílii budou mít štěstí i v posledním závodě Abu Dhabi a zakončí tak sezónu vítězstvím, ale Mercedesu, který pohodově vedl na první a druhé pozici a získali tak snad nejjednodušší vítězství letošní sezony, se Ferrari nemohlo rovnat.

Vettel skončil na třetím místě- ale byl 20 sekund za vítězem závodu Valtteri Bottasem.

Nicméně 15 bodů stačilo k tomu, aby Vettel získal druhé místo v šampionátu a stal se tak vícemistrem, což také potvrdilo nejlepší ukončení Ferrari od roku 2013.

SEB: "Dnes to byl spravedlivý boj. Byl to spíše osamělý, než vzrušující závod, ale jsem šťastný, že jsem tento rok ještě získal poslední podium,to si podle mě tým zaslouží. Teď se všichni soustředí na příští rok."

Jedná se o kampaň roku 2018, ve které Ferrari očekává, že bude ještě odhodlanější vyzyvatel Mercedesu. Extérní očekávání jsou jistě vyšší nežý v loňském roce, kdy většina pozorovatelů tipovala Red Bull, než Ferrari, který by se mohl přiblížit Mercedesu v nové éře pravidel v 2017.

SEB: "Nemyslím si, že je škoda získat druhé místo v takovém stylu. Měli jsme velmi silné závody, vyhráli jsme závody, i ty, které jsme vyhrát neměli, ale sem a tam jsem ztratili nějaké šance. Celkově jsme měli skvělou jízdu. Nemyslím si, že bylo něco masivního k získání. Jistě, meli jsme dva nebo tři závody, které nás dost stály, ale celkově si myslím, že to byl silný výkon. Podívejte se, kde jsme byli minulý rok, proti komu jsme bojovali. Nemyslím si v tomto případě, že druhé místo je špatné. Ale samozřejmě, že to není to, co chceme takže nás to netěší, neuspokojuje nás to a chceme v příští sezóně více."

Navzdory návratu k výhram po neuspěšném roce 2016, je momentálně již devátá sezóna, ve které Ferrari nezískalo titul, a Vettel říká, že tým bude mít trochu času na odpočinek a načerpání sil přes zimní přestávku.

SEB: "Jako jezdec Ferrari nemáte žádný čas na odpočinek. Máme teď testy, a před Vánocemi se ještě musí udělat pár věcí, abychom mohli ukončit letošní kapitolu a ujistit se, že jsme se poučili ze věech lekcí, které nám letošní sezona dala. Pokusím se to zvládnout a být v lepší kondici pro příští rok."
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2018, All rights reserved|