January 2018

Foto: Seb s fanúšikmi

31. january 2018 at 12:42 | kaja |  Personal
Objavila sa ďalšia nová fotka Seba s fanúšikmi zo včera, ktorí ho zastihli na lyžovačke vo Valluge (Arlberg, Rakúsko).


Foto: Seb s fanúšičkou

30. january 2018 at 12:50 | kaja |  Personal
Objavila sa nová fotka Seba s fanúšičkou, ktorá je pravdepodobne z minulého víkendu v Bazileji (Švajčiarsko).


Video: Seb pre Alfa Romeo Stelvio

24. january 2018 at 12:06 | kaja |  Videos
Seb sa objavil v novej reklame pre Alfa Romeo Stelvio, v ktorej na konci hovorí dokonca po taliansky! :)


Foto: Seb v Kitzbüheli (2)

23. january 2018 at 16:06 | kaja |  Personal
Objavili sa ďalšie dve fotky Seba z minulého víkendu v Kitzbüheli. Na prvej je s fanúšikom a na druhej so šéfom Mercedesu Totom Wolffom, ktorý o tejto ich spoločnej fotke povedal: "Teraz budú všetci hovoriť "Vettel ide do Mercedesu". Sme v Švajčiarsku susedmi, priateľmi a aj naďalej sa budeme spolu baviť."Foto: Seb v Kitzbüheli

22. january 2018 at 13:51 | kaja |  Personal
Konečne sa objavili po viac ako mesiaci nejaké novinky týkajúce sa Seba, ktorý minulý víkend (20. - 21.1.2018) navštívil aj so svojou priateľkou mesto Kitzbühel, kde sa v sobotu konali lyžiarske preteky "Hahnenkamm" a v nedeľu po pretekoch párty nazývaná Kitz Race Party.

Párty sprevádzala aj taká príjemná situácia, keď Seba zachytili médiá na snehu chodiť úplne naboso, pretože požičal topánky svojej priateľke, ktorá si so sebou vzala vysoké topánky. Ale kedže vieme, že Seb si svoje súkromie prísne stráži, z rešpektu k nemu a k jeho rodine, sem tie fotky nepridám. Pridávam sem aspoň však dve fotky, ktoré boli urobené s prítomnými hosťami. Na prvej fotke je s víťazom pretekov Thomasom Dreßenom, na druhej s Johannesom Mittererom.Co je nového na autě v 2018

20. january 2018 at 15:40 | Klára, zdroj formula1.ferrari.com |  News

Méně známé body předpisů F1 a jejich vliv na design

V loňském roce prošly pravidla skutečně revoluční změnou, avšak v roce 2018 to bude menší převrat. Nicméně vzhled vozu se v mnoha oblastech změní. Dále budou podle předpisů jiné parametry, pokud jde o způsob řízení mechanických součástí. Podívejme se blíže na tyto změny, včetně jejich menších bodů:

Šasi a aerodynamika. Nejviditelnější modifikací je zavedení konstrukce HALO, která je určena k ochraně řidiče před zasažením letícím objektem. Tato změna znamena velkou práci pro konstruktéry, na jedné straně kvůli nárustu 5 kilogramů v mninimální hmotnosti vozu, na 733 kg, což jen částečně kompenzuje hmotnost komponentu, a na druhé straně kvůli nevyhnutelnému vlivu na proudění vzduchu. Esteticky je však možné očekávat zlepšení oproti dosud viditelným prototypům, a to díky tomu, že je lehce zapadlý a také integrovaný do výbavy vozu.

Velká 'žraločí ploutev' na krytu motoru je téměř pryč, zatímco poloha příčně namontovaného T-wing, který všechny týmy používaly v roce 2017 lépe směřovaly k zadnímu křídlu, byl přezkoumání.Na konci auta se nachází nárazové křídlo, kterému se taky říká monkey seat. Výstup výfuku byl umístěn více dozadu, a v lteošním roce, jako další bezpečnostní opatření, bude mít každá pneumatika tři kabelové popruhy, aby se zabránilo jejich odpojení při nehodě. Standard předního nárazové testu je také přísnější, a nakonec, na přední části podvozku budou mít vozy 360° kameru.

Pohonná Jednotka. Podle sportovních předpisů byl počet vnitřních spalovacích jednotek (motory V6), které lze použít v průběhu 21. závodní sezóny, snížen ze čtyř na tři, což znamená, že každá z nich, se bude muset vypořádat se 40% zvášením kilometrů. Existují přísnější omzení spotřeby oleje, přičemž v průbehu závodního víkendu je povolen pouze jeden typ maziva, který se používá ve výši nejvýše 6 litrů každých 100 km. Existují nové předpisy týkající se umístění elektrických součástek v oblasti dobíjecích baterií, zatímco jsou stanovena další omezení v pravidlech týkajících se paliva a teploty vzduchu vstupující do přívodu vzduchu i výfukových plynů.

Marchionne: Technici ve Ferrari jsou až příliš v klidu

20. january 2018 at 14:10 | Klára, zdroj granprix.com |  News


Marchionne již oznámil, že v dubnu 2019 již nadále nebude šéf Fiat Chrysleru, protože chce prostě dělat něco jiného.

Ale zůstane ve vedení Ferrari až do začátku roku 2021, což podporuje teorie, že odchod z Fiatu by mohl být kvůli možné koupi legendární značky Maranello.

Marchionne to ale popírá.

Na otázku ohledně Ferrari řekl:

MARCHIONNE: "Je dobré, že jsme optimističtí. Pokusíme se vyhrát mistrovství, vydělat hodně pěnez a všichni budeme šťastní."

Marchionne řekl, že dalším velkým cílem pro 2018, je pokračování v budování profilu Alfa Romeo, nového sponzora Sauberu.

MARCHIONNE: "Alfa Romeo je nedokončený obchod. Musíme i nadálezajistit, aby tato značka byla založena mezinárodně."

Marchionne si myslí, že tým vypadá velmi klidně před vypuštěním nového auta příští měsíc.

MARCHIONNE: "V posledních několi dnech jsem byl v Maranellu, a viděl jsem, že designéři jsou až moc v klidu. Mohu jen vyvodit ten závěr, že jsme buď udělali velmi špatné atuo, nebo skutečné zvíře! Dali jsme do toho vše, aby jsme měli super silné auto. Musíte počkat do 22. února, kdy ho bdueme prezentovat."

Marchionne uvedl, že jeho cílem je 'vyhrát ve Formuli 1 titul a s Ferrari získat balík pěnez'

Také uvedl, že už nemá v plánu použít značku Maserati ve Formuli E, ale myslí si, že by bylo smysluplnější to vyzkoušet ve F1 s Haasem, a mít rozumné náklady.

Marchionne také popřel zvěsti, že plánuje převzít vedení nad Ferrari po jeho odchodu do důchodu z FIATU v příštích letech.

MARCHIONNE: "Vypočítejte si to: Ferrari strojí na akciovém trhu 20 miliard, za jakou cenu bych to měl koupit? Mluvíme o 30 miliardách. Můžeme být všichni optimisté, ale potřeboval bych vyhrát v loterii."


Kvyatova práce v simulátoru Ferrari

16. january 2018 at 0:31 | Klára, zdroj paddocktalk.com |  News

Náplní nové práce Daniila Kvyata bude především ježdění v simulátoru Ferrari. Slavný italský tým oznámil, že ruský odpadlík Red Bullu, byl zapsán jako vývojový jezdec.

Na otázku, co přesně bude Kvyat v roce 2018 dělat, mluvčí Ferrari odpověděl:

MLUVČÍ: "Role vývojového jezdce je obvykle spojená s prací v simulátoru. Hlavní aktivity jsou pokryty našimi dalšími jezdci."

Nicméně, zpráva o Kvyatovi mnohé překvapila.

"Ferrari získá cenné zkušenosti, protože minulou sezónu byl ještě jezdcem ve Formuli 1." řekl finský reportér Toni Vilander.

VILANDER: "Možná, že jeho manažer si myslel, že je to dobré řešení, i když simulátor nezlepšuje dovednosti jezdce. Neměl by testovacím jezdcem zůstat dlouho, protože cíl každého závodníka je závodit."

Přemýšlí, zda by Kvyat mohl svou roli využít jako 'startovní podložku' týmům spojeným s Ferrari jako je Haas a Sauber.

VILANDER: "Ve skutečnosti to pro Daniila bude těžké, ale možná, že i on může získat podporu některých sponzorů."

Isola: Ferrari ohledně odchodu nežertuje

16. january 2018 at 0:17 | Klára, zdroj crash.net |  News


Šéf Pirelli Mario Isola varoval, že výhružky Ferrari o možném odchodu by měly být brány vážně, a má pocit, že odchod Ferrari by mělo špatný dopad na všechny strany.

Mario Isola varuje, že nedávné komentáře Ferrari o jejich možném odchodu z Formule 1, nejsou vtip. Podle něj by odchod Ferrari znamenal špatný dopad na všechny strany.

Isola, který se v letošním roce již těší na možnost zajistit budoucnost Pirelli ve Formuli 1, reagoval na nedávné výhružky Ferrari o odchodu, pokud nebudou nové pravidla a předpisy vyhovovat jejich požadavkům.

Prezident Ferrari Sergio Marchionne v listopadu prozradil, že byl nešťastný, jakým směrem noví majitelé F1 Liberty Media chtějí sport vést, poté co viděl technícký předpis pro rok 2021, a pohrozil 'vytažením' ikonického italského výrobce.

I když je Isola přesvědčen, že těmto hrozbám lze zabránit, zároveň si myslí, že by měly být brány vážně, jelikož by odchod Ferrari z Formule 1 znamenal velkou ránu pro všechny zúčastněné strany.

ISOLA: "Když něco řeknou, myslí to vážně. O takových věcech nevtipkují. Doufám, že se nakonec domluví a najdou řešení, které budé uspokojivé pro všechny strany. F1 nemá žádný zájem ztratit Ferrari, a Ferrari také nemá zájem ztratit Formuli 1. Kdyby Ferrari vystoupilo z F1, nebylo by to nijak pozitivní pro obě strany. Nedává to smysl."

Isola říká, že se ještě nezaměřil na pozici Pirelli pokud by Ferrari nakonec opustili Formuli 1, a soustředí se na to, aby povzbudil italského výrobce pneumatik k budoucí smlouvě, která by měla pokrýt sezóny 2020, 2021 a 2022.

ISOLA: "Nad touto otázkou jsme ještě nepřemýšleli, protože Ferrari mluvili o odchodu v 2021, takže nejprve musíme obnovit naši smlouvu, než to budeme moc zvážit."Vettel a Hamilton sa zhodujú v tom, že sa nevyrovnajú Fangiovi

15. january 2018 at 13:18 | kaja, zdroj: en.f1i.com |  News

Lewis Hamilton a Sebastian Vettel priznávajú, že vyrovnanie sa v počte titulov Juanovi Manuelovi Fangiovi by pre nich bolo veľkým miľníkom. Minulý rok sa Hamiltonovi podarilo pridať sa do skupiny "štvornásobných majstrov sveta" Alainovi Prostovi a Sebastianovi Vettelovi a v roku 2018 budú mať Brit a Nemec príležitosť dostať sa na hranicu piatich titulov Fangia.

Obaja si však uvedomujú, že skvelý úspech Fangia - ktorý je zatienený Michaelom Schumacherom a jeho siedmymi titulmi - bol dosiahnutý vo veľmi odlišnej dobe.

Vettel povedal: "Rozhodne sa mu nikdy nevyrovnáme, pokiaľ ide o to, ako úspešným sa stal za tak krátku dobu a počas toľko málo pretekoch. Bolo skvelé, čo sa mu podarilo dokázať v dobe, keď do seba muselo zapadať množstvo vecí a spoľahlivosť auta nebola taká, ako je teraz - podľa mňa je najlepší z hľadiska toho, že vedel všetko vyskladať dokopy."

A jeho súper z Mercedesu súhlasí: "Za to, čo dosiahol v dobe, keď bolo nebezpečenstvo najväčšie, je podľa mňa jazdcom, ktorého každý najviac obdivuje. Myslím, že by mal byť za svoje úspechy viac ospevovaný. A až tak často ho nespomínajú. Cítim to tak, ako by bol patrónom tohto športu a jazdcov."
sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2018, All rights reserved|