Isola: Ferrari ohledně odchodu nežertuje

16. january 2018 at 0:17 | Klára, zdroj crash.net |  News


Šéf Pirelli Mario Isola varoval, že výhružky Ferrari o možném odchodu by měly být brány vážně, a má pocit, že odchod Ferrari by mělo špatný dopad na všechny strany.

Mario Isola varuje, že nedávné komentáře Ferrari o jejich možném odchodu z Formule 1, nejsou vtip. Podle něj by odchod Ferrari znamenal špatný dopad na všechny strany.

Isola, který se v letošním roce již těší na možnost zajistit budoucnost Pirelli ve Formuli 1, reagoval na nedávné výhružky Ferrari o odchodu, pokud nebudou nové pravidla a předpisy vyhovovat jejich požadavkům.

Prezident Ferrari Sergio Marchionne v listopadu prozradil, že byl nešťastný, jakým směrem noví majitelé F1 Liberty Media chtějí sport vést, poté co viděl technícký předpis pro rok 2021, a pohrozil 'vytažením' ikonického italského výrobce.

I když je Isola přesvědčen, že těmto hrozbám lze zabránit, zároveň si myslí, že by měly být brány vážně, jelikož by odchod Ferrari z Formule 1 znamenal velkou ránu pro všechny zúčastněné strany.

ISOLA: "Když něco řeknou, myslí to vážně. O takových věcech nevtipkují. Doufám, že se nakonec domluví a najdou řešení, které budé uspokojivé pro všechny strany. F1 nemá žádný zájem ztratit Ferrari, a Ferrari také nemá zájem ztratit Formuli 1. Kdyby Ferrari vystoupilo z F1, nebylo by to nijak pozitivní pro obě strany. Nedává to smysl."

Isola říká, že se ještě nezaměřil na pozici Pirelli pokud by Ferrari nakonec opustili Formuli 1, a soustředí se na to, aby povzbudil italského výrobce pneumatik k budoucí smlouvě, která by měla pokrýt sezóny 2020, 2021 a 2022.

ISOLA: "Nad touto otázkou jsme ještě nepřemýšleli, protože Ferrari mluvili o odchodu v 2021, takže nejprve musíme obnovit naši smlouvu, než to budeme moc zvážit."


 


Comments

1 Steeeva Steeeva | Web | 16. january 2018 at 8:22 | React

mno tak to vyzerá naozaj dosť vážne a nie plané vyhrážanie sa, mno a určite by to bola poriadne veľká strata pre tento šport, čo by bolo potom so Sebom ?, ako na jednej strane ich trápi to, že proste ten titul nedostali ale takéto vyhrážanie, ja neviem či to nie je trochu priveľa ?, aaaale čo ja viem ja sa do toho až tak nerozumiem :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
sebastian-vettel-fans.blog.cz| Sebastian Vettel Fan Site| © 2014 - 2018, All rights reserved|